Spomíname

Klára MedveckáKlára Medvecká

Klára Medvecká sa od konca 90-tych rokov minulého storočia významnou mierou podieľala na všetkých aktivitách OZ Medvedzie a neoceniteľný bol najmä jej vklad I. svetovému stretnutiu rodu Medveckých v Tvrdošíne v roku 2000. Po vzniku OZ Medvedzie sa stala jeho prvou mimooravskou členkou a sponzorkou tejto neziskovej organizácie.
Od roku 1995 žila v Charitatívnom stredisku Evanjelickej diakonie - Domove dôchodcov v Kšinnej, na ktorého výstavbu prispela čiastkou 1 mil. korún.

Klikni pre zväčšenie

Klára Medvecká bola manželkou poľnohospodárskeho odborníka Ing. Dušana Medveckého, ktorého otec JUDr. Ľudovít bol za I. ČSR významným slovenským politikom.
V novembri 2000 členovia OZM spolu s K. Medveckou navštívili zámok Modrý Kameň, známu "Gaštanicu", prezreli si miesta, kde významný slovenský dejateľ žil a pôsobil.
Myšlienka, aby po politikovi Ľ. Medveckom bola Gaštanica premenovaná na Sady Ľ. Medveckého, ktorú iniciovalo OZM, nebola "dotiahnutá" k jej realizácii.
Predstavitelia Občianskeho združenia Medvedzie sa 29. 11. 2002 v Modrom Kameni rozlúčili s aktívnou členkou združenia 80- ročnou Klárou Medveckou, ktorej šľachetné srdce navždy dotĺklo 24. 11. 2002.

Česť jej pamiatke!erb občianskeho združenia
dedinka Medvedzie
slovensky
english
espanol
français
magyar
deutsch
.. vitajte na stránke obč. združenia Medvedzie ..
Úvod
O združení
Ciele
Stanovy
Výbor
Kontakt
Medvedzie
Charakteristika
História
Pamiatky
Osobnosti
Publikácie
Videoklip
Rod Medveckých
História
Rodové symboly
Rodostromy
Herold rodu
Funkcia herolda
Stretnutie 2000
Program
Galéria
Stretnutie 2005
Program
Galéria
Stretnutie 2010
Program
Galéria
Stretnutie 2015
Program
Galéria
Predstavujeme
Predstavujeme
Ako na to
Medveckí
Kontakty
Formulár
Príspevky
Spomíname
Spomíname